Dlaczego kobiety starają się za bardzo, czyli coś o nieszczęśliwych miłościach.

Witam

W komentarzach, które wciąż czytam mimo upływu prawie 2 lat od ostatniego wpisu, znajduje pytania wielu kobiet, które się pogubiły. Wciąż pytają : Co robię źle ? Czemu zdradził? Czemu się nie oświadcza? Co zrobić by wrócił?

W XIX i XX wieku kobiety walczyły o równouprawnienie. Chciały głosować, pracować, mieć swoje pieniądze, móc się realizować. Chciały mieć wybór. Niestety XXI wiek wypromował krzywdzący stereotyp kobiety, który zrobił im po prostu krzywdę. Kobieta ma być świetną matką, dobrym pracownikiem, opiekunką ogniska domowego, seksowną i zadbaną żoną. Mam wrażenie, że przez to wiele z Was jest nieszczęśliwych. My mężczyźni również. Naszym głównym zadaniem przez ostatnie wieki było utrzymanie rodziny. Kobieta miała zająć się dziećmi, domem, sprawami z tym związanych. To piekielna ważna rola. Mężczyzna chce wracać do domu, gdzie czeka kochająca żona i dzieci, bezpieczna przystań, gdzie może poczuć się dobrze. Niestety obecne społeczeństwo wmówiło nam, że nasze kobiety powinny nie dość, że pracować jak my to utrzymywać zadania, które pierwotnie wykonywały, w równie dobrym stopniu. Mężczyzna przestał doceniać główne obowiązki kobiety, nałożył jej nowe, i nie nauczył się tego uznawać.

W gruncie rzeczy uważam, że kobiety to wspaniałe istoty. Choć wydaje mi się to niemożliwe to świetnie spełniacie się w domu i w pracy. Niestety to niedocenianie odbija się na Waszym poczuciu wartości. Dalej w umyśle kobiety tkwi mała myśl, że bez mężczyzny jest nic nie warta. Bez domu, dzieci, dobrej pracy, świetnej figury i nieprzeciętnych manier. Stąd te gorączkowe pytania. Nie doceniacie siebie. Uważam, że kobietą trzeba się opiekować, dać jej byt i poczucie bezpieczeństwa. Jednakże wiele z Was będzie niezadowolone z mojego toku myślenia. ” Sama sobie dam radę. Nie potrzebuje opieki. Zadbam o siebie”. Pytanie po co? Człowiek z natury potrzebuje drugiego. Tak został stworzony. Jest istotą stadną.

Za tymi paradoksami emancypacji, samorealizacji, idealizmu kryje się krucha kobieta, która widząc, że te wszystkie wspaniałe rzeczy, które robi są niedoceniane traci grunt pod nogami. Czemu on tego nie docenia? Czemu woli inną? Czemu zdradził ? Robiłam wszystko. Dom, dzieci, praca, seks – wszystko na 100%. Mężczyzn przytłacza ten stan dążenia do ideału. Zostawiają te ideały zwykle na kobiety bardziej przyziemne. Wesołe, wyluzowane, takie, które nie przejmują się nieumytym garnkiem, czy nieugotowanym obiadem. Kochającym życie, a nie robiącym z niego pasmo udręk. Jakkolwiek się ze mną drogie panie nie zgodzicie to właśnie dlatego staracie się za bardzo. Przeżywacie „nieszczęśliwą miłość” mężczyzny, który nie zasługiwał na Was w 2 %, a Wy powinnyście odwrócić się i śmiać się z jego głupiego wyboru. To Wy jesteście najlepszym wyborem. Najlepszym przykładem na to co piszę jest ikona, symbol seksapilu – Marilyn Monroe. Przepiękna kobieta z sukcesami, utalentowana, seksowna, zapierająca dech w piersiach, a w  środku nieszczęśliwa dziewczyna, która czuła się niekochana, na tyle aby brać narkotyki i rzucać się w ramiona kolejnych niewłaściwych mężczyzn. Stąd tak wiele piszę tutaj o szacunku do Was samych. Odwracajcie się od facetów, którzy nie doceniają Waszej pracy, nie rozpaczajcie, gdy Was zostawiają, żyjcie dla siebie, a nie dla ślubu, czy zachwytu koleżanek partnerem.

Mam nadzieje, że od dzisiaj coraz częściej tak będziecie czynić.

Powodzenia!

Znalezione obrazy dla zapytania marilyn monroe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Dla kobiet, Dla mężczyzn, Kryzysy i rozstania, Małżeństwo, Podryw faceta, Podryw kobiety, Psychologia, Seks i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dlaczego kobiety starają się za bardzo, czyli coś o nieszczęśliwych miłościach.

  1. ~Kobietybff pisze:

    W samo sedno…. Mam.podobno tok myślenia mimo, że jestem kobietą :))) bardzo dobry tekst który powinien być czytany przez kobiety, może nie jedna znalazłaby swoją wartość. /Milka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>